Jak zwiększyć niezawodność komunikacji pakietowej?

Cezary Ziółkowski How to, Komunikacja GSM, Oprogramowanie Tagi:

Czy niezawodna komunikacja GPRS/EDGE/HSPA/LTE jest możliwa? Zobacz jak działa GuranLink.

Bezprzewodowa komunikacja pakietowa wykorzystująca sieci komórkowe to bardzo wygodny sposób łączenie ze zdalnymi lokalizacjami w których brakuje sieci Internet. Z wykorzystaniem np. modemów IP Moxa można szybko zestawić połączenie z portem szeregowym RS-232/422/485 lub z portem Ethernet. Jednak połączenia pakietowe mają również swoje wady – niestety zdarzają się sytuacje, że połączenie jest z różnych przyczyn zrywane. W jaki sposób można rozwiązać ten problem?

GuarnLink – jak to działa?

Moxa w swoich urządzeniach z komunikacją bezprzewodową w standardach GPRS/EDGE/UMTS/HSPA/LTE udostępnia funkcjonalność GuranLink pozwalającą na monitorowanie połączenia pakietowego oraz automatyczne restartowanie połączenia w przypadku, gdy połączenie zostało utracone. Połączenie jest sprawdzane w dwojaki sposób:

  1. Przy uruchamianiu modemu modemu funkcja GuaranLink sprawdza, czy modem zalogował się do sieci komórkowej. Jeżeli modem nie zaloguje się do sieci w określonym czasie następuje restart urządzenia
  2. Modem który prawidłowo zalogował się do sieci komórkowej może cyklicznie sprawdzać, czy połączenie jest nadal aktywne. W tym celu cyklicznie uruchamiana jest funkcja ping sprawdzająca czy odpowiada wcześniej zdefiniowany host.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *