Prosta konwersja standardów szeregowych

Proste i intuicyjne konwertery standardów szeregowych na Ethernet

Prosta i intuicyjna łączność urządzeń szeregowych

Stale ewoluujące technologie w branży automatyki pomagają aplikacjom przemysłowym optymalizować i zwiększać wydajność. Na przykład, aktualne dane na temat stanu maszyny,  umożliwiają szybsze działanie w przypadku przestoju, a nawet pomagają uniknąć przestojów dzięki analizie predykcyjnej (Predictive Maintence). Aby mieć pełny wgląd w dane procesowe obiektu warto połączyć wszystkie urządzenia, również te starsze z interfejsami szeregowymi, aby zbierać z nich dane i przesyłać do systemu lokalnego lub chmury w celu analizy.

Urządzenia w terenie mają wiele interfejsów i używają różnych protokołów komunikacyjnych, co sprawia, że ​​łączność z nimi bywa skomplikowana i stanowi wyzwanie dla inżynierów. Moxa z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie komunikacji przemysłowej, dostarcza klientom niezawodne rozwiązania sieciowe. Dzięki kompleksowej ofercie konwerterów RS-Ethernet Moxa posiada w swojej ofercie rozwiązania, które upraszczają i realizują większość wymagań w zakresie łączności urządzeń.

Wyzwania w integracji standardów szeregowych z Ethernetem

Przenoszenie starszych urządzeń do sieci opartej na sieci Ethernet wymaga specjalistycznej wiedzy. Ponadto zjawiska takie jak Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) i konwergencja OT / IT coraz częściej wymagają coraz większej liczby urządzeń, co sprawia, że łączność jest bardziej złożona niż kiedykolwiek. W rezultacie inżynierowie stają przed trzema głównymi wyzwaniami: zapewnieniem niezawodnej łączności, wzmocnieniem bezpieczeństwa i uproszczeniem możliwości zarządzania sieciami.

Łączność

Łączenie wielu różnych typów urządzeń szeregowych w jedną sieć jest dosyć złożone, nie wspominając o trudnościach w gromadzeniu wielu formatów danych i integrowaniu ich w systemach IT na terenie obiektu lub w chmurze.

Bezpieczeństwo

Chociaż łatwa dostępność do urządzeń szeregowych ułatwia inżynierom odblokować cenne informacje, czyni to również urządzenia terenowe podatnymi na atak z powodu nieautoryzowanego dostępu.

Zarządzalność

Urządzenia polowe powinny być monitorowane, aby w razie problemów czas rozwiązania problemu był możliwie najkrótszy. Im liczba takich urządzeń jest większa, tym coraz trudniej jest nimi zarządzać.

Łączenie urządzeń z interfejsem szeregowym łatwiejsze nie myślisz

Dzięki Moxie łączenie urządzeń szeregowych jest łatwiejsze niż myślisz. Moxa oferuje łatwe w użyciu rozwiązania, aby możliwe było podłączenie każdego urządzenia szeregowego do sieci Ethernet lub do chmury. Co więcej, ulepszone funkcje bezpieczeństwa i narzędzia do masowego zarządzania urządzeniami ułatwiają życie inżynierów podczas pracy systemu.

Standardy szeregowe na Ethernet

Wiele wariantów konwersji

Szeroki wybór między standardami szeregowymi a Ethernetem, od protokołów własnościowych do standardowych, spełnia niemal wszystkie wymagania dotyczące łączności RS – Ethernet.

Łatwość użycia

Intuicyjne interfejsy użytkownika ułatwiające konfigurację i obsługę.

Przemysłowa niezawodność

Zatwierdzona przez przemysł jakość, która wytrzymuje trudne warunki środowiskowe w wielu zastosowaniach przemysłowych.

Standardy szeregowe połączone z chmurą

Uruchomienie łączności z chmurą jest nie tylko korzystne, ale także łatwe. Serwery portów szeregowych Moxa NPort IA5000A-I / O, NPort IAW5000A-I / O oraz konwertery protokołów MGate 5105-MB-EIP są gotowymi do użycia konwerterowi, które z łatwością przenoszą dane szeregowe do systemów chmurowych. Sprawdź poniższy film, aby dowiedzieć się więcej:

Modele wspierające komunikację z Chmurą:

MGate 5105-MB-EIP – Konwerter protokołów

NPort IAW5000A-I/O – Bezprzewodowy serwer portów

 

Bezpieczeństwo danych

Nie pozwól, aby obawy związane z bezpieczeństwem powstrzymały Cię od przesyłania danych polowych do innych systemów. Rozwiązania RS-Ethernet firmy Moxa są wyposażone w ulepszone funkcje bezpieczeństwa, których rozwój oparty jest na standardzie IEC 62443, dzięki czemu można bez problemu pobierać dowolne dane z obiektu.

 

 

Dowiedz się więcej

Zarządzanie urządzeniami

Problemy związane z zarządzaniem dużą liczbą urządzeń mogą być znacznie mniej uciążliwe dzięki oprogramowaniu Moxy. MXconfig to narzędzie do zarządzania niemal każdym urządzeniem Moxy, wszystko w jednym miejscu. MCC to narzędzie do zarządzania urządzeniami z linii komend, co umożliwia również kontrolę takich urządzeń z poziomu aplikacji firm trzecich, lub oskryptowanie w aplikacji napisanej przez użytkownika. Sprawdź poniższy film, aby dowiedzieć się więcej.

Dowiedz się więcej

Łączenie urządzeń - Z Moxą to proste

Od ponad 30 lat Moxa umożliwia i ułatwia łączność urządzeń w automatyce dzięki niezawodnym i trwałym produktom. Kontynuując ten trend Moxa ułatwia również łączenie urządzeń szeregowych z usługami chmurowymi, zgodnie z ideą IIoT  i przemysłu 4.0:

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwerów portów szeregowych oraz konwerterów protokołów Moxy

Serwery portów szeregowych

Konwertery protokołów

a także do lektury naszego Bloga