Konwertery protokołów upraszczają komunikacje w przemyśle

Zwiększenie integracji urządzeń – łatwo i niezawodnie

Szybsza konfiguracja

product_icon_1

Elastyczność wdrożenia

icon-002

Łatwiejsza diagnostyka

product_icon_3

Połącz różne protokoły –

Unowocześnienie starszych urządzeń, łatwiejszy dostęp do danych

Niemal zawsze w obiektach przemysłowych pracują urządzenia od różnych dostawców, przy czym każde urządzenie może używać innego protokołu. Coraz więcej inżynierów korzysta z konwerterów protokołów, aby sprowadzić różne urządzenia do wspólnego mianowniki, którym najczęściej jest zakładowa sieć  LAN. Ułatwia to wymianę informacji w całym zakładzie, czyli pozwala monitorować i kontrolować takie urządzenia, np. za pomocą paneli HMI, SCADA, czy np. przesłać takie dane do oprogramowania ERP, czy chmury przedsiębiorstwa.
Firma Moxa posiada w ofercie konwertery protokołów, które mają intuicyjny i przejrzysty interfejs, dzięki czemu ich konfiguracja jest znacznie prostsza niż u konkurencji.

guzik

banner2-modbus-gateway-protocol-converter

Instalacja i konfiguracja zawsze wymagają czasu i planowania. Wysoka intuicyjność bram komunikacyjnych firmy Moxa przyśpiesza wdrożenie.

W Moxie spędzamy mnóstwo czasu aby upewnić się że nasze konwertery protokołów są proste w konfiguracji i późniejszym użytkowaniu. Użytkownicy nie muszą znać wszelkich zawisłości protokołów, aby przygotować urządzenie do pracy. Staraliśmy się zrobić to maksymalnie prosto, aby nawet ktoś na co dzień nie związany z taką tematyką mógł wdrożyć konwerter protokołów.

guzik

banner3-modbus-gateway-protocol-converter

Integratorzy systemów nie mają szablonu wg którego mogą podążać, ze względu na urządzenia polowe. Uniwersalność urządzenia jest tutaj ważna.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu z konwerterami portów szeregowych na Ethernet, bramy komunikacyjne firmy Moxa zawsze były rozwijane z rzeczywistych potrzeb. Większość inżynierów doświadczyła trudności z podłączeniem urządzeń Modbusowych (zwłaszcza starszych) ze względu na ograniczenia oprogramowania, sprzętu czy środowiska. Mając na uwadze powyższe problemy, Moxa opracowała funkcje do pokonania tych wyzwań.

guzik

banner4-modbus-gateway-protocol-converter

Nieprzewidywalne zdarzenia  mogą powodować przestoje, przez co rosną koszty operacyjne. Cokolwiek to jest, zazwyczaj na pierwszy rzut oka ciężko jest znaleźć rozwiązanie.

Bramy komunikacyjne firmy Moxa udostępniają łatwe w obsłudze narzędzia do monitorowania protokołów w celu łatwej diagnostyki i rozwiązywania problemów. Administratorzy mogą korzystać z tych narzędzi aby szybciej zbadać przyczynę problemów, i w efekcie zmniejszyć czas przestoju.

guzik

 

 

 

Konwertery protokołów firmy Moxa