Nowa seria switchy modułowych MDS-G4000

10.06.2020 Informacje produktowe / Komunikacja przemysłowa
Nowa seria switchy modułowych MDS-G4000
Wizerunek autora
Producent: MOXA
  • Zakłady przemysłowe

Nowa rodzina switchy modułowych Full-Gigabit z interfejsem konfiguracyjnym opartym o HTML 5

Charakterystyka

Nowa rodzina switchy składa się z urządzeń serii MDS-G4012, MDS-G4020 oraz MDS-G4028. Wszystkie posiadają w standardzie 4 zabudowane porty gigabitowe RJ45. Poszczególne modele różnią się jednak ilością gniazd do instalacji modułów portowych: od dwóch modułów dla MDS-G4012 do nawet 6 modułów dla wersji MDS-G4028. Każdy moduł może z kolei posiadać 4 porty gigabitowe w postaci portów RJ45, slotów na moduły SFP bądź w postaci portów RJ45 z zasilaniem PoE. Pozwala to na wyposażenie urządzeń w odpowiednio 12, 20 oraz 28 portów Ethernetowych gigabit. Taka konfiguracja pozwala dobrać porty dokładnie do swoich potrzeb, a także umożliwia późniejszą rozbudowę.

 

Rodzina switchy MDS-G4000
Rodzina switchy MDS-G4000 w całej okazałości. Kolejno od lewej strony: MDS-G4012, MDS-G4020 oraz MDS-G4028

 

MDS-G4012
Switch serii MDS-G4012, tutaj wyposażony w 2 dodatkowe moduły z portami RJ45 (LM-7000H-4GTX oraz LM-7000H-8GPoE) oraz dwa moduły zasilania (skrajne moduły po lewej i prawej stronie).

 

Urządzenia mogą być wyposażone w dwa moduły zasilania (PWR-HV-P48 oraz PWR-HV-P48) i dzięki temu zasilane szerokim zakresem napięć. Moduł PWR-HV-P48 można zasilać przykładowo napięciem z zakresu 88-300 VDC bądź 90-264VAC. Moduł umożliwia również podłączenie zasilania z zakresu 46-57VDC na potrzeby zasilania portów PoE (w tym również PoE+).

 

Z kolei moduł PWR-LV-P48 pozwala na zasilanie z zakresu 18-72VDC i również pozwala na podłączenie zasilania 46-57VDC na potrzeby odbiorników PoE.

 

Moduły switchy serii MDS-G4000
Moduły interfejsowe serii LM-7000H (pierwsze 4 z lewej strony) oraz moduły zasilania do switchy MDS-G4000 (po prawej stronie)

 

Nowy interfejs konfiguracyjny Web

 

Nowa rodzina switchy posiada zmieniony interfejs konfiguracyjny w stosunku do starszych urządzeń. Konsola web została teraz oparta o język html 5 co pozwoliło zyskać na kompatybilności i i szybkości wyświetlania elementów graficznych. Dostępne są wszystkie znane dotychczas sposoby konfiguracji: konsola szeregowa (USB), telnet, przeglądarka internetowa, SNMP oraz aplikacje producenta (np. MxConfig).

 

Konsola web
Widok interfejsu konfiguracyjnego switchy serii MDS-G4000

 

Zastosowanie nowego języka w konsoli web (html 5 zamiast dotychczas używanych elementów java) posiada tę ogromną zaletę, że poprawia szybkość wyświetlania informacji oraz liczne błędy związane z użyciem niewłaściwej wersji maszyny java. Ten sam język został wykorzystany również w nowej wersji aplikacji NMS - Moxa MXView 3.

Więcej o nowej wersji oprogramowania do monitorowania sieci przemysłowych Ethernet znaleźć można w naszym wpisie Monitorowanie sieci Ethernet z wykorzystaniem MXView 3.0

 

 

Wsparcie przemysłowych protokołów redundancji w warstwie L2

 

Jak przystało na urządzenia przemysłowe nowe modele oferują wsparcie dla wielu protokołów redundancji specyficznych dla branż automatyki i sterowania. Znajdziemy więc mi.in. Turbo Ring (topologia pierścienia), Turbo Chain (topologia łańcucha dopiętego do istniejącej infrastruktury), a także powszechnie stosowane w sieciach IT: RSTP czy MSTP. Bazując na protokołach pierścieniowych (Turbo Ring) można np. łączyć ze sobą kilka pierścieni i wykorzystywać liczne połączenia nadmiarowe celem uzyskania wysokiej odporności na awarie - zarówno samych połączeń jak i całych urządzeń.

 

https://www.youtube.com/watch?v=e-E7wuBSWfU
Prezentacja serii MDS-4000 (materiał producenta)

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!